Aizdevumu daudzveidība un kredītu daudzveidība Latvijā

Vairumam cilvēku dažādi naudas aizdevumi kļuvuši par svarīgu ikdienas risinājumu, piešķirot izeju smagās situācijās vai apgrūtinātos dzīves momentos. Lai sniegtu ieskatu, kuri aizdevumi ir piemērotākie jebkurai ikdienas situācijai, piedāvājam īsu pārskatu par svarīgāko, kas jāņem vērā, izvērtējot naudas aizdevēju un naudas aizdevuma formu daudzveidīgajā piedāvājumu klāstā.
Kādi ir Latvijas klientiem piedāvātie naudas kredītu veidi un kurām ikdienas situācijām šie kredīti ir piemēroti?
Ātrie kredīti
Ātros naudas aizdevumus daudzi zina, kā īstermiņa finanšu aizdevumus, kuru sagatavošana neprasa ļoti daudz laika resursu, taču dažos gadījumos, kā ātrais kredīts var būt piešķirts arī kredīts uz ilgāku atmaksas periodu. Visbiežāk aizdevuma noslēgšana prasa vien desmit minūtes. Parasti kredīta pieteikumu noslēgšana iespējama tiešsaistē, aizpildot aizdevuma pieteikuma formu, kas prasa reģistrēt personas datus, regulāro ienākumu līmeni un esošo darba vietu. Pastāvīgajiem klientiem, kas šos datus aizpildījuši iepriekš, jāpiespiež vien dažas pogas, lai jau dažas minūtes vēlāk iegūtu nepieciešamo summu savā kontā. Galvenokārt šīs priekšrocības dēļ, cilvēki Latvijā parasti izvēlas ātros aizdevumus, jo aizdevumi interneta neprasa daudz laika. Šad tad mūs pārsteidz steidzamas vajadzības, kurās ātruma ir ļoti nozīmīgs noteikums, tādēļ ātrais kredīts iegūst aizvien lielāku popularitāti kredītņēmēju vidū. Kaut gan ātrie kredīti mēdz būt ar augstākiem kredīta procentiem, kredītņēmēji joprojām nosliecas par labu šiem aizdevumiem gadījumos, kad laiks ir daudz svarīgāks par aizdevuma procentiem.
Kā uzzināt, cik lielu summu drīkstat aizņemties? Katra kredītu izsniedzēja mājaslapā parasti ir publicēts kredīta kalkulators, kas elastīgi aprēķina, cik lielu aizdevumu drīkstat noformēt kredītā, cik lieli maksājumi būs jāsedz ikkatru mēnesi un cik liela ir galējā kredīta summa, kuru būs jāsamaksā noteiktajā datumā. Šobrīd populāras kļūst arī mājaslapas, kurās ir ērti redzami visi sms kredits internetā, ļaujot tos salīdzināt, uzzināt par aktuālajiem akcijām un izvēlēties izdevīgākās finanšu aizdevuma opcijas. Atrie krediti interneta kļūst par neaizstājamu risinājumu, kā iegūt naudu vajadzīgajā momentā.
Tomēr ne vienmēr ātrie kredīti ir īstermiņa kredīti, tādēļ tā var būt iespēja sagādāt naudu, kas nebūs jāatdod acumirklī, bet kredīta segšana iespējama vairāku nedēļu vai pat gadu laikā. Tādos apstākļos gan jābūt gataviem, ka kredīta noformēšanas procenti var būt neizdevīgāki, un var būt nepieciešams apstiprinājums, ka jums ir drošī pieejamie līdzekļi plānoto maksājumu segšanai, tomēr, pateicoties kredītdevēju plašajam piedāvājumam, iespējams atrast arvien izdevīgākus noteikumus arī ātrajiem ilgtermiņa aizdevumiem.

Patēriņa kredīti – izeja plānotu pirkumu gadījumā
Ātros naudas kredītus cilvēki visbiežāk izvēlas situācijās, kad palīdzība vajadzīga uzreiz, nespējot kavēties līdz kredīta reģistrāciju izvērtēs citi kredītdevēji. Savukārt parasto patēriņa kredītu izskatīšanas kārtība patērē drusku vairāk laika, bet tie mēdz būt lētāki. Kas ir patēriņa kredīts? Patēriņa kredīts ir piemērots variants, kad paredzat lielāku pirkumu, piemēram, plānojat iegādāties televizoru. Patēriņa kredīts parasti ir arī izdevīgāks, kā ātrie kredītu veidi, paredzot ne tik augstus komisijas procentus, bet, pārsvarā gadījumu, tas atkarīgs no paša kredītdevēja.
Noteikts naudas kredīts kāda pirkuma veikšanai jeb patēriņa kredīts ir piemērota iespēja, ja gribat veikt lielāku pirkumu. Lai iegūtu kāroto vienmēr ir divas potenciālās iespējas risinājumam – sakrāt vai vērsties pie kredītdevējiem. Sakrāšana parasti ir pārāk ilga, un momentā, kad galu galā būs izdevies atlikt prasīto naudas apjomu, ne vienmēr varēsim nodrošināt, ka kārotais pirkums mūs (vēl arvien gaidīs. Tādēļ vairums no patērētājiem izvēlas otru iespēju – nevilcināties un uzreiz nopirkt gribēto, aizņemoties nepieciešamo naudu no kāda no aizdevējiem. Šai opcijai jau ilgstoši tirgū pieejami patēriņa kredīti internetā.
Ne ikreiz ātrie kredīti Latvijā ir pirmā izvēle finanšu grūtībās, tā vietā varam izvēlēties arī banku un citu aizdevēju piedāvātos aizdevumus. Patēriņa kredīti varbūt nevarēs tikt izskatīti piecās minūtes, bet būs pārdomātāki, elastīgāki un lētāki. Pietam, patēriņa aizdevuma gadījumā, atšķirīgi no ātrajiem kredītiem, tiek izsniegtas lielākas aizdevuma summas, kas ir noteicoši, ja ieplānots liels pirkums. Tāpat šim kredīta variantam ir piemēroti salīdzinoši ilgāki atdošanas termiņi, nosakot aizdevuma atdošanu pat 5 gadu garumā, ko nevar nodrošināt pat izdevīgākie ātrie kredīti.

Vairāku kredītdevēju programmās tiek piedāvāts gan patēriņa kredīts privātpersonām, gan juridiskām personām, pietam atsevišķos gadījumos, ja varat nodrošināt regulārus ieņēmumus, iespējami arī patēriņa kredīts ar sabojātu kredītvēsturi. Mazāk iespējami ir paterina krediti bez darba vietas, jo citi ieņēmumi var būt nedroši, nespējot nodrošināt, ka spēsiet segt kredītsaistības noteiktajā periodā. Šajos gadījumos izšķiroša loma ir tam, kā, ņemot vērā visus saistības, Jūsu maksātspēju novērtē patēriņa kredīta kalkulators, kas aprēķina gan Jūsu ieņēmumu plūsmu, gan citas saistības.

Kredītlīnija – savlaicīgs risinājums neplānotām situācijām
Lai arī patēriņa aizdevumi ir senāk zināms aizdevumu risinājums, līdzīga naudas aizdevuma noformēšana, ar ilgāku aizdevuma grafiku un samērīgiem noteikumiem, ir kredītlīnija. Lai arī tikai pēdējā laikā ieviesta tirgū, kā drošs kredīta veids, vairums cilvēku joprojām nav informēti, kas ir kredītlīnija, un neizprot šī aizdevuma izdevīgumu un priekšrocības. Tomēr faktiski izdeviga kreditlinija sniedz veidu, kā sekmīgāk paredzēt neplānotus izdevumus un ietaupīt.
Ko nozime kreditlinija? Šis kredīta veids sniedz iespēju izņemt noteiktu limitu, kas ir iegūstams vajadzīgajā situācijā, tādējādi situācijās, kad parādās neplānoti zaudējumi, nav jālauza galva par to, vai būs vai netiks izmaksāts
piešķirts kredīts, kā garantija grūtos brīžos būs iepriekš noformētais kredītlimits, kuru varat lietot, kad un kādās daļās nepieciešams, balstoties pēc nepieciešamības un spējām pārskaitīt grafika maksājumus. Turklāt, pat ja kredīts tiek pārskaitīts tūkstoš eiro apjomā, procenti jāmaksā tikai par to saistību daļu, kas tiek patiesībā iztērēta. Juridiskajām personām ir pieejama arī kredītlīnija uzņēmumiem, kas līdzīgi, kā kredītkarte, piedāvā tūlītēju iespēju tikt klāt papildus līdzekļiem mirkļos, kad tas nepieciešams. Protams, arī šim kredīta veidam ir ierbožojumi, kurus īpaši ierobežo kredītvēsture un izdevumu apjoms, piemēram, kreditlinija ar sliktu kreditvesturi, ir daudz ierobežotāka. Tieši tāpat ierobežotāki aizdevuma apjomi var būt tad, ja nevarat uzrādīt stabilu darba vietu, tādēļ, piemēram, dažreiz kreditlinija no 20 gadiem ir ar labvēlīgākiem piedāvājumiem, kā kredītlīnija no 18 gadiem, jo arī aizņēmēja vecums var būt viens no mēriem, kas naudas izsniedzējam ļauj pieņemt gala lēmumu par kredītņēmēja noturību un spējām atdot kredītu noteiktajos termiņos. Jo labāka būs klienta finanšu situācija un uzticamāks ieņēmumu rašanās vieta, jo izdevigaka kreditlinija tiks piešķirta.

Overdrafts – kredīts algas apmērā
Lai iegūtu papildus līdzekļus pēkšņiem tēriņiem un vajadzībām, iespējams arī overdrafts jeb neliels papildus nodrošinājums vienas darba algas apjomā. Šo risinājumu galvenokārt nodrošina banku iestādes, papildus pieprasot, lai Jūsu algas konts tiktu uzturēts kredītizsniedzēja bankā. Šādi kredītdevējbanka var drošāk izsekot Jūsu ienākumiem un tam, lai overdrafta apjoms nepārkāptu Jūsu mēneša ienākumus. Overdrafta būtiskākais pluss ir apdomība, jo, pateicoties tā noteiktajam apjomam, nevaram aizņemties vairāk, kā varam atdot. Tā kā overdrafts nevar pārsniegt regulāros ienākumus, tā segšana visbiežāk nesagādā sarežģījumus un nesagādā negatīvu ietekmi uz kredītvēsturi.

Kredītkartes un to atšķirība no pārējiem aizdevumu veidiem
Kredītkarte ir lielisks maksājuma veids, jo neierobežo mūs brīžos, kad vēlamies veikt kārotos pirkumus. Katrai kredītkartei tiek piesaistīta noteikta summa, kuru var iztērēt viena mēneša vai ilgstoša perioda laikā. Attiecīgi par izlietoto aizdevuma apjomu, tāpat, kā situācijās, kad tiek izsniegts naudas aizdevums internetā, tiek ņemti vērā aizdevuma procenti, kas ir atbilstoši
samērīgi iztērētajam aizdevuma apjomam.
Kredītkartes, līdzīgi, kā cits aizdevums fiziskai personai, piedāvā iespējas realizēt vajadzības, kas pārsniedz šobrīd pieejamos līdzekļus, un ļauj neatlikt uz citu dienu pirkumus, ko gribam iegūt jau šodien. Pietam kredītkarte ir vēl tūlītējāks aizņemšanās veids, kā ātrie aizdevumi internetā. Ja esam noformējuši kredītkarti, varam šo karti pielietot vajadzīgajā momentā, uzrādot iestādēs, kas akceptē maksājumu kartes, kā norēķināšanās līdzekli.
Šo karšu ierobežojums parasti ir pakārtots kredītņēmēja ikmēneša ienākumiem, lai aizdevuma summa nepārsniegtu algas apjomus, un noderētu, vairāk kā ātrāka alga, nevis aizdevums, kura atmaksa radītu sarežģījumus. Līdzīgi, kā darījumos ar kredītlīnijas nodrošināšanu pie kāda no aizdevējiem, kredītkaršu izveidē tiek izvērtēti regulārie ieņēmumi, un limiti tiek aprēķināti gan īsākos, gan garākos laika posmos, atkarībā no klienta vēlmēm un vajadzībām, lai kredītkarte būtu, kā elastīgs kredīta noslēgšanas variants, jo patērējam tikai tik, cik vajadzīgs.

Līzings vai kredīts automašīnas iegādei – ātri un vienkārši
Auto līzings ir viens no aizdevuma veidiem, kuros ienākumi var būt nepietiekami, lai nodrošinātu spējas atdot aizdevumu, un šo aizdevumu gadījumā var būt nepieciešama papildus ķīla. Visbiežāk līzinga ķīla ir jauniegādātā automašīna, kas paredz, ka brīžos, kad auto līzings netiek segts līgumā noteiktajā laikā, kredītdevējs var konfiscēt ieķīlāto mašīnu.
Gadījumos, kad tiek izsniegts auto kredīts, tiek izvērtēti gan kredītņēmēja finanšu situācija un parādvēsture, gan plānotās mašīnas vērtība. Jo lielāka ir automašīnas cena, jo lielāka varbūtība, ka būs vajadzīga papildus ķīla, kā arī būs vēlami daudz lielāki katra mēneša ieņēmumi, lai kredītdevējs būtu ar mieru atbalstīt šāda veida pirkumu. Lai noteiktu kredītlimitus mašīnas iegādei, kredītdevēji izmanto īpašas formulas, kas daudzviet tiek definētas, kā auto līzinga kalkulators. Savadot informāciju par paredzēto automašīnu, ikmēneša ienākumiem un kredītsaistībām, tiek izkalkulēta naudas summa, kuru varat iegūt, lai nopirktu šo vai līdzīgu auto.
Automašīna ir liels un dārgs pirkums, tāpēc vairumam patērētāju iespēja aizņemties naudu ir vienīgais risinājums. Taču jābūt gataviem, ka auto pirkšanai paredzētie krediti no 19 gadiem bez darba vietas nebūs iespējami, jo šis aizdevuma tips, atšķirībā no īstermiņa un ātrajiem kredītiem, pieprasa daudz drošākas garantijas. Ja spēsiet uzrādīt nodrošinātus un pietiekami lielus ienākumus, kā arī pozitīvu kredītvēsturi, līzinga noformēšana būs vienkārša un neprasīs daudz laika.

Aizdevums pret automašīnu – ķīla, kā izeja
Vairāki kredītu veidi netiek piešķirti, ja nevaram pierādīt regulārus ienākumus, piemēram, ja ienākumus iegūstam, kā pašnodarbinātas personas , nevis strādājot algotu darbu. Šādos gadījumos, lai papildus pierādītu savas iespējas segt grafika maksājumus, var būt nepieciešams atdot ķīlā kaut ko vērtīgu, tādējādi var tikt noslēgti aizdevumi pret ķīlu. Visbiežāk izmantotā ķīla ir auto, ko patērētāji ir gatavi atdot ķīlā, kā papildus nodrošinājumu, lai tiktu piešķirts kredīts pret ķīlu. Šis ir viens no risinājumiem arī situācijās, ja kredītdevēja piedāvājumā netiek piedāvāti paterina krediti ar sliktu kreditvesturi.
http://www.lafpa.lv , līdzīgi, kā citi kredītu veidi, ir ierobežoti, un lielākoties ir pakārtoti auto vērtībai. Jo dārgāka ir automāšīna, jo elastīgākus noteikumus var piedāvāt aizdevēji, bet svarīga loma var būt papildus noteikumiem – ienākumiem, agrākām saistībām un parādvēsturei. Protams, daudzveidīgajā piedāvājumu klāstā ir pieejams arī patēriņa kredīts bez ķīlas, taču, ja esat ieguvis negatīvu parādvēsturi vai esat bez drošiem ienākumiem, ķīla var būt vienīgais risinājums.

Aizdevums pret īpašumu
Lai gan mašīnas ir viens no populārākjiem ķīlas variantiem kredīta piešķiršanai, daļa aizdevēju apstiprina arī citas ķīlas. Arvien biežāk naudas aizdevēju programmās, kā kredīta veids parādās arī aizdevums pret īpašumu. Visbiežāk tā ir iespēja cilvēkiem, kuriem agrāk ir bijušas nenokārtotas parādsaistības, vai šībrīža finansiālā stabilitāte nav gana pozitīva. Parasti krediti paradniekiem bez kilas netiek izsniegti, jo naudas kredīts bez ķīlas tādos apstākļos ir pārāk riskants.
Kā ķīla var būt gan jau augstāk pieminētā mašīna, gan dzīvoklis, nekustamais īpašums vai cits īpašums, kura cena ir pietiekoši augsta, lai būtu samērīga kredīta summai. Naudas aizdevums bez ķīlas tiek piešķirts klientiem ar stabiliem ienākumiem un labu aizdevumu vēsturi, vai arī situācijās, ja paredzētā aizdevuma apjoms nav pārāk liels. Bet, ja gribat iegūt lielāku summu, aizdevumi bez ķīlas nebūs pieejami.
Ķīla ir lielisks risinājums cilvēkiem, kas iepriekš, atrodoties nelabvēlīgā finansiālajā situācijā, ir sabojājuši savu kredītinformācijas vēsturi vai iekļuvuši parādnieku sarakstā, jo tādējādi arī šiem klientiem var tikt izsniegts aizdevums – kredīts pret ķīlu ar sliktu kredītvēsturi. Aizdevums pret ķīlu parasti paver daudzpusīgākas iespējas, kā kredīts bez ķīlas, jo ķīlas cena lielākoties ir daudz lielāka, kā, piemēram, regulārie ieņēmumi, tādējādi paveras ceļi uz lielākiem aizdevumiem, sniedzot iespējas iegādāties lielākus pirkumus.
Saprotami, šāda veida kredīts arī paredz daudz riskantākas obligācijas. Ja nelielus ikdienas maksājumus atļaujamies ignorēt brīžos, kad pietrūkst naudas saistību segšanais, tādos gadījumos, ieķīlājot kaut ko vērtīgu, būsim motivētāki savlaicīgi izbeigt kredītu, lai iegūtu atpakaļ finanšu brīvību. Kredīts bez ķīlas ir vienkāršāks, jo, ja to neatmaksājam savlaicīgi, lai gan ar kavējuma izmaksām, drīkstam to samaksāt brīdī, kad finanšu situācija stabilizējas. Savukārt, nododot ķīlā auto vai īpašumu, mēs riskējam to zaudēt, ja neapmaksāsim kredīta saistības tam noteiktajā termiņā. Ne vienmēr aizdevums bez ķīlas var apmierināt mūsu vajadzības, ja ieplānojam lielu pirkumu, taču, ja negribam bez vajadzības likt uz spēles īpašumu, tad tas ir vienīgais variants.
Tādēļ, izraugoties aizdevēju, un izvērtējot, vai dot priekšroku kredītam ar vai bez ķīlas, allaž jāapzinās katra iespējas atmaksāt izsniegto kredītu tam noteiktajā laikā. Aizdevuma summa vienmēr būs mazāka par patieso ķīlas vērtību, tāpēc, ja nenokārtosim noteiktos maksājumus, riskējam zaudēt daudz vairāk.

Hipotekārie kredīti – iespēja jaunas dzīves sākšanai
Vēlākos gados, atrodot stabilitāti dzīvē, iegūstot stabilu un labi atalgotu darbu, cilvēki sāk kalt nākotnes plānus, domāt par ģimeni un tās rītdienu. Šo plānu neatņemama sastāvdaļa kļūst plāns par savu mājokli, it sevišķi, ja esat augoša ģimene ar mazuli. Pateicoties aktuālākajām izmaiņām Latvijas likumos, jaunajām ģimenēm ar bērniem iespējams arī hipotekārais kredīts ar valsts galvojumu mājokļa iegādei – jo lielāka ģimene, jo izdevīgāki noteikumi.
Taču, neatkarīgi no tā, vai tiek piešķirts hipotekarais kredits majokla iegadei, kredīts mājokļa būvniecībai vai mājokļa kredīts ar valsts galvojumu, visi aizdevēji rūpīgi izskata nekustamā īpašuma vērtību, plānoto investīciju samērību un aizdevuma summas piemērotību katras ģimenes, uzņēmuma vai personas ienākumu apjomam. Dažreiz kredītdevēju piesaiste ir arī ļoti vērtīga pirms jebkura īpašuma pirkšanas, jo aizdevēju un banku organizācijās strādā zinoši eksperti, kuri palīdzēs noteikt, vai būtiski nepārmaksāsiet, samaksājot vairāk, kā vēlams. Tādā veidā kredītdevēji sniedz konsultācijas, novēršot nesamērīgu kredītsaistību uzņemšanos. Aizdevumi fiziskām personām ir ļoti dažādi, taču tos visus vieno viens rādītājs – naudas aizņemšanās atbildīgi, it īpaši, ja riskējat ne tikai ar savu, bet arī savas ģimenes drošību.

Kredītrisinājumi īpašuma iegādei – mājokļa kredīts
Ātrie un patēriņa aizdevumi ir ikdienišķs, īstermiņa problēmu risinājums, bet, kad prātojam par turpmāko dzīvi un investīcijām, kredītu summas un piedāvājumi ļoti atšķiras. Piemēram, ja vajadzīgs kredīts mājokļa iegādei, aizdevēju prasības ir daudz augstākas. Aizvien biežāk mājokļa kredīts jaunajām ģimenēm tiek sastādīts ar īpaši draudzīgiem atmaksas noteikumiem, bet arī ar atvieglotiem nosacījumiem, šis naudas aizdevuma veids ņem vērā pietiekami lielus un regulārus ieņēmumus.
Dažu aizdevēju piedāvājumos, kā opcija ir iekļauts arī kredīts mājokļa iegādei bez pirmās iemaksas, bet šis risinājums tiek piešķirts tikai aizņēmējiem ar nesabojātu kredītvēsturi un regulāriem ikmēneša ienākumiem. Ienākumu summa ietekmē to, cik lielā apjomā kredītdevējs piekritīs segt paredzēto pirkumu. Pat ja nebūs iespējams mājokļa kredīts bez pirmās iemaksas, aizdevējs var apmaksāt nozīmīgāko daļu no pirkuma vērtības, tādā veidā padarot vieglāku mājas, dzīvokļa vai zemes iegādi. Katram kredītdevējam ir izstrādāts savs mājokļa kredīts kalkulators, kas aprēķina iespējamos finanšu draudus, ņemot vērā gan mājokļu cenu virzību, gan klienta ienākumus un iespējamo līdzfinansējumu. Līdzīga datu analīze tiek veikta arī gadījumos, kad tiek piedāvāts kredīts mājokļa remontam vai kredīts mājokļa celtniecībai.
Jo vērtīgāks ir īpašums, jo lielākas garantijas no Jums sagaidīs aizdevējs, neskatoties, vai tā ir banka vai cita veida aizdevējs. Tādēļ pirms šāda būtiska soļa, uzmanīgi izanalizējiet savas spējas ilgtermiņā veikt samērā lielus grafika maksājumus. Vieglprātīgi prasot summas, kas pārsniedz mūsu finanšu iespējas, riskējam nonākt kredītgrūtībās un sabojāt parādvēsturi, kas pēcāk liegs iespējas aizņemties arī nelielas aizdevuma summas ikdienišķiem izdevumiem.

Kredītu apvienošana – izeja aizmāršīgajiem
Ja aizņemamies dažādas summas no dažādiem aizdevējiem, šo maksājumu apmaksāšana ir ļoti apgrūtināta, jo jāatceras visi nosacījumi, maksājumu grafiki un summas. Dažkārt šādās situācijās var gadīties, ka kāds maksājums tiek aizmirsts. Lai izsargātos no problēmām, kā izeja ir ieviesta kredītu apvienošana, kad kāds cits aizdevējs sedz mūsu kredītus, pārslēdzot uz jaunu līgumu ar vienotiem nosacījumiem.
Apkopojot vairākus kredītus vienā, varam ietaupīt laiku un raizes, pietam kredītu apvienošana vienā neprasa daudz pūļu. Svarīgākais, kas jāņem vērā, ir aizdevumu apjoms, ņemot vērā gan kredītu apjomus, gan kavējuma procentus, lai visa summa nebūtu lielāka par kredītu apvienotāja noteikto limitu.
Kredītu apvienošana vienā maksājumā var būt risinājums arī tiem, kas saņēmuši neskaitāmus ātros kredītus, un nespēj tos samaksāt plānotajā laikā. Ja nespējam apmaksāt ātro aizdevumu tam paredzētajā datumā, mums nākas papildus maksāt par izmaiņām atmaksas grafikā, kas veido līdz pat 20 procentiem no kredīta summas. Veicot termiņa pagarināšanu vairākkārt, mēs lielā mērā pārmaksājam. Tādēļ ātro kredītu apvienošana vienā maksājumā palīdz tikt galā ar ieilgušām kredītsaistībām. Dažādu pārskaitījumu vietā varam veikt vienu, samērīgāku summu, nepārmaksājot par nokavētiem termiņiem. Šāda atro kreditu apvienosana ietaupa gan naudu un laiku, gan drīzāk ļauj sakārtot finansiālās saistības.
Tomēr jebkura kreditu apvienosana, līdzīgi, kā citi aizdevumu veidi, ir limitēti. Arī šai kredītu formai ir būtiska mūsu maksātspēja, jo ienākumu plūsma ir galvenais garants, kas apliecina mūsu iespējas apmaksāt prasītos gradika maksājumus. Parasti šī aizdevuma forma tiek piedāvāta, kā kredītu apvienošana vienā maksājumā bez ķīlas, bet, ja saistību galasumma ir lielāka, kā iespējams segt vienā reizē, tiek izskatītas iespējas sadalīt aizdevumu ilgākā termiņā, maksājot pa daļām. Šādās situācijās iespējama arī kredītu apvienošana ar sliktu kredītvēsturi, jo, kā nozīmīgākais nosacījums tiek vērtēta tābrīža finansiālā situācija, nevis agrākās kļūdas. Ne velti ātro kredītu apvienošana dažreiz tiek saskatīta arī, kā risinājums situācijās, kad nevaram tikt galā ar esošajām saistībām.
Mūsdienās kreditu apvienosana viena maksajuma ir iekļauta daudzu kredītdevēju piedāvājumā, kā arī ir atsevišķi naudas aizdevēji, kuriem tā ir pamata aizdevuma forma. Milzu priekšrocība ir pārkreditācijas ērtība, jo visbiežāk kredītu apvienošana online aizņem tikpat maz laika, kā ātro kredītu piešķiršana. Pietam, ja uzrādām lielus ienākumus, iespējama kredītu apvienošana vienā bez ķīlas, kā vienīgo nodrošinājumu uzrādot bankas izziņu par regulāriem un pietiekoši lieliem ienākumiem.
Kaut arī atro kreditu apvienosana viena visbiežāk ir nebanku aizdevēju piedāvājumu klāstā, kas ir uzņemas lielākus riskus, kā vairums banku, šo piedāvājumu savā klāstā iekļauj arī dažas no populārākajām bankām, piemēram, kredītu apvienošana swedbank ir iespējama, ja esat ilgstošs un drošs šīs bankas klients. Lielās bankas vienmēr būs uzmanīgākas, izvērtējot katru jauno sadarbību, tādējādi var tikt atteikta, piemēram, kredītu apvienošana ar sabojātu kredītvēsturi, savukārt, ja bez kavēšanās esat pildījis saistības pret šo vai citām kredītiestādēm, parādu apvienošana vienā , būs ērta un vienkārša.
Ja apvienošanai paredzēta maza kredīta summa, kuru spējat atdot tuvāko mēnešu laikā, tad visticamāk būs iespējama kredītu apvienošana bez ķīlas, kā arī kreditu apvienosana ar sliktu kreditvesturi, taču katrā gadījumā svarīgi ir ne tikai piekrišana no kredītdevēja puses, bet arī jāpievērš uzmanība kredītu apvienošanas piedāvājuma nosacījumiem. Jo ātrāka un atvieglotāka kredītsaistību apvienošana, jo augstāki var būt aizdevuma procenti, jo augstās procentu likmes kredītdevējam ļauj nosegt augsto risku un iespējamos zaudējumus. Lai izvairītos no nepatīkamām situācijām un sliktu pieredzi, sastopoties ar krāpnieciskiem kredītu pārslēgšanas noteikumiem, katru reizi izanalizējiet, vai kredītsaistību apvienošana ir piemērotākais no risinājumiem Jūsu gadījumā. Tāpat var noderēt kredītu apvienošana atsauksmes salīdzināšanas portālos, kur citi klienti informē par pieredzi sadarbībā ar katru no kredītdevējiem. Šāda veida atsauksmes palīdz pieņemt lēmumu par labu vienam vai otram aizdevējam.

Kredīts uzņēmumam – ceļš uz attīstību
Finanšu trūkums piemeklē ne tikai privātpersonas, dažreiz, lai īstenotu plānus un idejas, finansiāls atbalsts vajadzīgs arī uzņēmējiem. Šādiem gadījumiem ir paredzēts kredīts uzņēmumam, kas var būt atbalsts gan pieredzējušām biznesa organizācijām, gan arī kredīts jaunam uzņēmumam, palīdzot uzsākt jaunus projektus vai pieskaņot biznesu aktuālajām tirgus prasībām.
Šis aizdevuma veids ir īpaši piemērots jaunajiem uzņēmējiem, kuri cenšas iekarot jaunus tirgus vai paplašināt pircēju loku. Ikviena uzņēmuma attīstībai ir vēlamas investīcijas, bet ne visu uzņēmumu rīcībā ir pietiekoši apjomīgi resursi vēlamo inovāciju ieviešanai. Atkarībā no uzņēmuma stabilitātes un rentabilitātes, kredītdevējs nosaka gan aizdevuma summu, ko ir gatavs piešķirt, gan arī izanalizē, vai konkrētajā situācijā ir iespējams kredīts uzņēmumam bez ķīlas vai arī nepieciešamas papildus garantijas. Kā papildus ķīla šādās situācijās var būt uzņēmēja kapitāls, piederoša mašīna vai cits līdzvērtīgs īpašums, kas garantētu aizdevuma pilnīgu atdošanu tam vēlamajā termiņā.
Šī kredīta būtiskākā priekšrocība ir iegūtais laiks, jo biznesa pasaulē ļoti nozīmīga ir pareizās projektu idejas ieviešana piemērotajā brīdī. Palaižot garām tirgus tendences, klientu vajadzības vai citus svarīgus apstākļus, uzņēmēji palaiž vējā krietni vairāk, nekā samaksājot kredīta komisijas maksu, tāpēc arvien vairāk, sakarā ar mainīgo biznesa vidi, gan korporācijas, gan nelielie uzņēmēji izvēlas izdevību saņemt naudu kredīta veidā.

Investīciju kredīti – risinājums uzņēmējdarbības attīstībai
Ja ar nelielu kredītu uzņēmējam nevar realizēt visas biznesa vajadzības un nepieciešami daudz vērienīgāki rekonstrukcijas darbi biznesa attīstībai, tad izeja ir investīciju kredīti, kuru apjomi var sasniegt līdz pat 500 000, atbalstot gan dārgu aprīkojuma pirkšanu, gan apjomīgus remontdarbus un biznesa paplašināšanu. Šī tipa aizdevumi ir ļoti lieli, tādēļ tos pamatā piedāvā tikai stabilas, drošas bankas, kuru finansiālā situācija ir gana stabila, lai atbalstītu citu uzņēmēju procesus. Visbiežāk tie ir aizdevumi ar ilgstošām saistībām, tādēļ gan kredītdevējam, gan uzņēmējam, kas saņem aizdevumu, jābūt stabiliem, ar pārliecinošu nākotni un vīziju. Investīcijas vienmēr ir riskants darījums, tādēļ šo kredītu izanalizēšana ir samērā rūpīga, izskatot gan plusus, gan mīnusus ilgākā laikā.

Vai nebanku kredīti ir uzticami
Ja iepriekš aizdevumi un kredīti bija tikai banku lauciņš, tad pēdējā laikā nebanku kredītdevēju ir pat vairāk, kā banku, jo, pateicoties izmaiņām likumdošanā, par oficiālu naudas kredītu izsniedzēju var kļūt arī uzņēmumi, kas nav reģistrēti, kā banku iestādes. Virkne šo kredītdevēju ir pretimnākošaki, piemēram, vairumā banku netiek piedāvāts bezprocentu kredīts vai tik ļoti nepieciešamie atrais kredits internetā bez darba vietas, bet vairumam nebanku aizdevēju šie ir ierasti piedāvājumi, ar kuru palīdzību aizdevēji var uzrunāt vēl nebijušus, labi pelnošus kredītņēmējus, kuriem ir liegtas iespējas iegūt kredītu bankās.
Tomēr, vēl arvien ir virkne neskaidrību par to, vai naudas aizņemšanās šādos uzņēmumos vai naudas aizdevums no privātpersonas ir gana drošs. Lai gan visu kredītdevējiestāžu funkcijas kontrolē rūpīga likumdošana un regulāras kontroles no valsts pārvaldes struktūrām, ir ieteicams par katru no aizdevējiem ievākt rūpīgu informāciju. Jo atasucīgāki noteikumi kredīta noformēšanai, piemēram, ja ir pieejami kredits parādniekiem un pat naudas aizdevums bez darba vietas, jo ticamāk, ka kredīta noteikumi būs ar augstākiem komisijas procentiem, vai arī var būt citas problēmas kredīta piešķiršanas laikā, ar kurām nebūsim sākotnēji rēķinājušies. Mūsdienu vidē aizdevumi internetā kļūst aizvien pārdomātāki un izdevīgāki, tomēr, palielinoties piedāvājumu klāstam, arvien uzmanīgāk jāpievērš vērība ikkatra kredītdevēja popularitātei un sadarbības nosacījumiem. Īstermiņa aizdevumi tiek piedāvāti pie ļoti daudziem kreditoriem, ikkatrs no tiem izstrādā arvien ērtākus un izdevīgākus aizdevumus, tomēr, lai izvēlētos drošāko, izdevīgāko un piemērotāko no aizdevējiem, ieteicams izmantot kredītdevēju salīdzināšanas vietnes, kur pārredzami var iepazīties ar procentu likmēm, aizdevumu summām un klientu atsauksmēm.

Studiju kredīts un tam saistošās prasības
Ar pirmajām kredītsaistībām daudzi iepazīstas jau jaunībā, jo pirmais ieraksts parādvēsturē ir studiju kredīts. Diemžēl studijas šodien ir dārga, un tikai daži to var atļauties maksāt no regulārajiem ienākumiem, tādēļ daudzi dodas pie bankām, lai prasītu aizdevumu izglītības apmaksai.
Aizdevums izglītībai parasti ir nepieciešams jauniem cilvēkiem, kuriem vēl nav stabila darba vai ienākumu, tādējādi ir būtiski, lai aizdevēja pakalpojumu klāstā ir iespējami krediti no 18 bez darba vietas, jo jauniešiem vēl nav pietiekamu ienākumu, ar ko nodrošināt savu spēju atmaksāt studiju kredītu. Izglītības iegūšana universitātē ir ceļš uz stabilu, labi apmaksātu darbu, tādējādi, ieguldot izglītībā šodien, un atbalstot jauniešus, aizdevēji, varbūt, riskē, bet tajā pašā laikā arī dibina sadarbību ar nākotnē iespējamu, pozitīvu un maksātspējīgu kredītņēmēju, šī iemesla dēļ aizdevums bez darba vietas studentiem ir ne tikai veiksmīgs darījums, bet arī apdomīga sadarbības sākšana.
Tā kā vairāki kredītdevēji noformē aizdevumus jau no 18 gadu vecuma, mēdz būt gadījumi, kad cilvēki agrā vecumā ir sabojājuši savu kredītvēsturi vēl pirms iestāšanās universitātē, tāpēc mācību aizdevuma noformēšana var būt apgrūtināta, jo kredits bez darba vietas ar sliktu kreditvesturi jau ir retāk iespējams. Tādējādi, vienmēr izvēloties aizdevēju, jāizsver ne tikai šī mirkļa prasības, bet arī mūsu topošie vai vispārējie dzīves nolūki. Piem., ja vēlaties gada beigās sākt mācības universitātē, izvairieties kādu laiku iepriekš uzņemties citas, nozīmīgas kredītsaistības, par kuru apmaksu neesat pilnībā droši, jo iegūt aizdevumu mācībmaksas segšanai būs daudz nozīmīgāk.

Kā plānot savus tēriņus un maksājumus, lai izvairītos no situācijas, kurā nevari atmaksāt kādu rēķinu?

Ko ņemt vērā pirms ņemat aizdevumu?
Ikmēneša ienākumu apjoms – nekad nenoformējiet kredītu par lielāku summu, kā spēj segt Jūsu regulārie, nemainīgie ienākumi, pat, ja iecerēti papildus ienākumi, nepaļaujieties uz tiem, ja šie ieņēmumi nav pilnībā nodrošināti.
Aktīvās kredītsaistības – pat ja Jums ir labi ienākumi, tie var nebūt pietiekoši, ja daļa šo ieņēmumu jāiztērē, lai segtu jau esošās kredītsaistības vai regulāros rēķinus.
Iepriekšējās (kredītgrūtības|kļūdas kredītvēsturē} – ja jau agrāk esat sastapies ar kredītgrūtībām, izanalizējiet savu finansiālo situāciju daudz uzmanīgāk.
Aizdevuma noteikumi – izraugoties naudas aizdevēju, neticiet reklāmu virsrakstiem! Ikreiz uzmanīgi izlasiet katra aizdevuma nosacījumus, lai pārliecinātos, vai varēsiet tos izpildīt un segt visus rēķinus tiem noteiktajā termiņā un apmērā.
Kredītdevēja reputācija – lai gan kredītu sektoru rūpīgi regulē un monitorē likumdevēji un valsts institūcijas, ikreiz pārliecinieties par kredītdevēja uzticamību, lai Jūsu konfidenciālie dati un bankas konts būtu drošībā.

Kas jāņem vērā, kad kredīts jau ir paņemts?
Uzsākot jebkādas kredītsaistības, ikreiz punktuāli ievērojiet atdošanas termiņus. Katra kavēta diena veido soda procentus un {izdevumus|izmaksas|, par kurām varbūt neesat gana informēts. Lai izsargātos no nepatīkamiem pārsteigumiem, apmaksājiet aizdevumu noteiktajā datumā un atbilstoši ar līgumu. Tāpat ļoti uzmanīgi sekojiet līdzi regulārājiem ieņēmumiem un tēriņiem, lai būtu pārliecināts, ka varat segt noteiktos maksājumus. Ja saskatāt, ka varbūt nevarēsiet izpildīt līguma prasības, jau laikus komunicējiet ar kredītdevēju, lai rastu piemērotu risinājumu, tādā veidā izvairoties no parādvēstures sabojāšanas. Kredītdevēji ir ļoti atsaucīgi, lai atrastu abpusēji izdevīgu risinājumu, tāpēc regulāri sazinieties ar aizdevēju un informējiet par potenciālajiem sarežģījumiem.
Ja esat noslēdzis jau vienu aizdevumu, noteikti mēģiniet atturēties no papildus kredītsaistību noslēgšanas, lai pasargātu sevi no grūtībām atdot parādu, aizdevumu apvienošas un kredītu piedziņas. Plānojiet jaunas iespējas aizņemties tikai pēc tam, kad esat pilnībā nokārtojis līdzšinējos rēķinus un kredītus.

Kā atlasīt piemērotāko kredītu atbilstoši Jūsu vēlmēm un atmaksas iespējām?
Lai vienkāršotu izvēli par labāko un piemērotāko naudas aizdevēju, vienmēr pārbaudiet visu kredītdevēju programmas, apmeklējot aidevēju salīdzināšanas mājas lapas vai ikkatra kredītdevēja mājas lapās publicēto informāciju. Tāpat vienmēr izanalizējiet savas spējas atmaksāt piedāvāto kredīta summu. atrie krediti paradniekiem , ja kredītdevējs piedāvā apjomīgāku summu, kā sākotnēji vēlējāties aizņemties, nenoformējiet kredītu, par kura atdošanu neesat absolūti pārliecināts. Sevišķi esiet uzmanīgi, izvēloties ātros aizdevumus, kuru noteikumi ir neelastīgi.
Dažādi aizdevumi un kredīti ir neaizvietojama mūsdienu finanšu plānošanas sastāvdaļa. Daudzas investīcijas un pirkumi vairs nav atliekami uz rītdienu, tādēļ papildus līdzekļu aizņemšanās neliecina par sliktu izdevumu plānošanu vai nespēju apmaksāt savus tēriņus, jo katru no cilvēkiem var skart negaidīti tēriņi, gadījumi un neveiksmes, kuros bez nekavējoša papildus finanšu atbalsta, nespējam atrisināt radušos problēmu. Taču, neatkarīgi no tā, vai noformējam nelielu aizdevumu zobārsta apmeklējumam vai aizņemamies vairākus tūkstošus mājokļa iegādei, daļa prasību ir vienmēr aktuāli, – allaž attiekties pre aizdevumu apdomīgi, iznanalizējot savas finanšu iespējas atmaksāt aizdoto summu. Aizdotā nauda nav dāvana, un nevaram ignorēt šīs parādsaistības, neliekoties ne zinis par tām vai atliekot uz vēlāku laiku. Vienmēr apdomīgi attiecieties pret savām šībrīža saistībām, lai nemazinātu savas iespējas nākotnē, jo nenokārtots parāds šodien var liegt daudz iespēju un opciju nākotnē, kad tas būs vēl vairāk nepieciešams. Katru reiz domājiet par rītdienu un gatavojieties gan labiem, gan negaidītiem notikumiem.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *