OCTA un KASKO apdrošināšanas polises – kā atrast piemērotāko?

Transporta līdzeklis ik dienas tiek pakļauts dažādiem riskiem, tādēļ svarīgi ir to apdrošināt. Taču, pirms tiek atrasta aktuālā apdrošināšana, vajadzīgs iegūt informāciju par to, kā tā darbojas un kādi ir tās pamatprincipi.

OCTA apdrošināšana

OCTA ir sauszemes transportlīdzekļa īpašnieka civiltiesiskās atbildības obligātā apdrošināšana. OCTA apdrošināšana sedz zaudējumus, ko transportlīdzekļa vadītājs ir nodarījis trešās personas veselībai vai īpašumam ceļu satiksmes negadījumā, kas noticis viņa vainas dēļ. Ja nav noformēta OCTA apdrošināšana, transportlīdzeklim nav tiesību atrasties uz ceļa.

Tiesības pretendēt uz apdrošināšanas atlīdzību ir visiem cietušajiem, kuri nav vainojami ceļu satiksmes negadījuma izraisīšanā – tātad, ne vien otra spēkrata vadītājam, bet arī pasažieriem – arī tiem, kuri bijuši transporta līdzeklī, kas atzīts par vainīgu negadījuma izraisīšanā. Vairāk lasi te!

KASKO apdrošināšana

Otrs transportlīdzekļu apdrošināšanas veids ir KASKO apdrošināšana. Šī apdrošināšana atmaksā zaudējumus, kas radušies konkrētā auto īpašnieka izraisītā ceļu satiksmes negadījumā vai situācijā, ja mašīna tiek apzagta vai nonākusi garnadžu rokās. KASKO sedz automašīnas remonta izmaksas. KASKO polises iegāde nav obligāta prasība, taču, ja auto pirkts līzingā vai kredītā, polises noformēšana ir obligāta . KASKO apdrošināšana ir ne tikai vieglo automašīnu privilēģija. Tā piemērota arī kravas automašīnām, autobusiem, traktoru tehnikai, motocikliem.

Atšķirībā no OCTA polises, KASKO apdrošināšana paredz plašu risku segumu. Piemēram, standarta KASKO apdrošināšana parasti ietver to zaudējumu segšanu, kuri radušies:

> Citu personu prettiesisku darbību dēļ;
> Ceļu satiksmes negadījuma rezultātā;
> Dēļ dabas stihiju izraisītajiem bojājumiem

KASKO apdrošināšana, gluži tāpat kā OCTA, ērti pasūtāma online. Izdevīgākos piedāvājumus ātri uzzināsi ievadot informāciju kalkulatorā un varēsi pieņemt labāko lēmumu.

Plānojot pirkt OCTA vai KASKO polisi, svarīgi apskatīt vairākus apdrošināšanas piedāvājumus – tikai tā var atrast optimālāko risinājumu.

Kā tiek aprēķināta polises cena?

Lai atrastu piemērotāko OCTA vai KASKO polisi, būtiski saprast, kādi faktori iespaido tās izmaksas.

OCTA polises cenu rēķina, ņemot vērā gan vēlamo derīguma termiņu, gan arī transportlīdzekļa tipu – pilnu masu, vecumu un izmantošanas veidu. Liela nozīme ir arī automašīnas īpašnieka juridiskajam statusam – ja transporta līdzeklis ir juridiskas personas īpašumā, polise izmaksās vairāk. Tāpat svarīgs ir arī šofera stāžs un vecums. Un, starp citu, tie, kuri brauc prātīgāk un neizraisa sadursmes, arī par polisi maksā mazāk. Savukārt, ja aktuāla KASKO apdrošināšana, jāsaprot, ka vērā ņemta tiks gan transportlīdzekļa tirgus vērtība, gan vēlamais risku segums. Bez šaubām, polises cenu ietekmē arī tas, kādā apmērā būs izvēlētais pašrisks.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *